На Буковині позитивна тенденція розвитку будівельної галузі

Будівельна галузь є однією з найважливіших ділянок національної економіки. В умовах відновлення економічного зростання, капітального будівництва в країні та проведення структурних реформ і реалізації інфраструктурних проектів галузь забезпечує тисячі людей робочими місцями, поповнює державний і місцеві бюджети, сприяє розвитку населених пунктів і, як наслідок осучаснює наше життя.

Так, у січні–червні 2017р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 380,7 млн.грн., що на 2,3% більше обсягу виконаних будівельних робіт у відповідному періоді минулого року. Спостерігається значний ріст обсягу збудованих житлових будівель, який склав 16,5% порівняно з минулорічним показником.

Індекс будівельної продукції у січні–червні 2017р. порівняно з січнем–червнем 2016р. становив 91,6%, у т.ч. індекс будівництва будівель – 92,8%, інженерних споруд – 89,6%.

Обсяг капітальних інвестицій у розрахунку на одиницю населення по області у 1 кварталі 2017 року склав 443,6 грн., що на 23,8% більше минулорічного показника.

Індекс капітальних інвестицій у порівняних цінах у січні–березні 2017р. порівняно з відповідним періодом 2016р. становив 112,4%.

На зростання індексу капітальних інвестицій за січень-березень 2017 року у порівнянні з відповідним періодом 2016 року вплинуло збільшення обсягу освоєних капітальних інвестицій за рахунок власних коштів підприємств та організацій (на 56,9 тис.грн.), коштів населення на будівництво житла (на 12,6 тис.грн.), а також коштів місцевих бюджетів (на 5,2 тис.грн.). Збільшення обсягу капітальних інвестицій у 1 кварталі 2017 року порівняно з минулорічним відповідним періодом відбулось у більшості районів області, крім Путильського та Сторожинецького.