На Буковині обговорили стан будівельної галузі в 2017 році та окреслили плани на 2018 рік

Питання стану будівельної галузі Буковини за  2017 рік та очікувані результати у період  2018 року обговорили  в ході  чергової апаратної  наради, котра відбулася в Чернівецькій обласній державній адміністрації.

Як зазначив в своїй доповіді начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації  Олександр Пуршага,  що першочерговим завданням управління у 2017 році було освоєння коштів Державного фонду регіонального розвитку, який в минулому році складав 97,5 млн. грн. Так, станом на 01  січня  2018 року було освоєно 97,2 млн. грн., що складає 99% від профінансованого обсягу.

За рахунок вказаних коштів в Чернівецькій області в 2017 році реалізовувалось 23 інвестиційних проекти. Зокрема,  на 7 об’єктів освіти, разом із коштами співфінансування з місцевих бюджетів області, загалом було спрямовано 53,4 млн. гривень. На розвиток спортивної інфраструктури (4 об’єкти) — 11,1 млн. гривень, на 3 об’єкти житлово-комунального господарства – 18,9 млн. гривень та у медичну галузь —  29,6 млн. гривень (7 об’єктів).     Олександр Пуршага підкреслив, що в 2017 році вдалося завершити будівництво загальноосвітніх закладів в селах Йорданешти Глибоцького району та Тернавка Герцаївського району, першої черги дошкільного закладу в селі Карапчів Вижницького району. Також було проведено ремонтно-будівельні роботи мереж з водопостачання та водовідведення в селі Братанівка Сокирянського району, в смт Кострижівка Заставнівського району та смт Кельменці (І черга). Завершено капітальний ремонт закладів освіти та об’єктів спортивної інфраструктури в селах Глибоцького, Кіцманського, Кельменецького та Хотиського районів, а також капітальний ремонт медичних закладів в м. Чернівці (окремі відділення обласного кардіологічного диспансеру, покрівлю корпусу 1-го фтизіатричного відділення).         Посадовець  зауважив, що під час проведення капітального ремонту в бюджетних установах області  проводиться заміна всіх інженерних мереж, приладів освітлення та опалення, сантехнічних виробів, дверних та віконних блоків. Наголосив, що якісний підхід до реалізації проектів дасть можливість суттєво зекономити  бюджетні видатки на комунальні послуги установ.

Олександр Пуршага поінформував присутніх, що реалізацію по 8 – ми  інвестиційних проектах за кошти державного фонду регіонального розвитку буде продовжено в 2018 році. Зокрема, перехідними інвестиційними проектами на 2018 рік є 5 об’єктів медичної галузі із загальним обсягом фінансування для завершення 33,9 млн.гривень, та 3 об’єкти в галузі освіти, з обсягом фінансування 35,3 млн. гривень. З них найбільш соціально значимі для області об’єкти де будуть проводитись роботи, це продовження будівництва школи в   с. Рідківці Новоселицького району та акушерського корпусу в м. Хотин, проведення капітального ремонту приміщень і відділень обласної клінічної лікарні на вул. Буковинській  та лікарні швидкої медичної допомоги на    вул. Фастівській в  м. Чернівцях.

В управлінні капітального будівництва сподіваються, що в 2018 році завдяки спільним зусиллям та злагодженій роботі вдасться реалізувати заплановане та досягнути гідних очікуваних результатів.